نصب همراه صندوق fundMobileApp

ارزش مبادلات آتی سکه به مرز هفت هزار میلیارد تومان رسید

به گزارش همشهری، معاملات آتی سکه که اکنون به بخش مهمی از فعالیت بازار سرمایه ایران تبدیل شده و هر سال بخش زیادی ازمعاملات را به‌خود اختصاص می‌دهد، همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و توانسته بخش زیادی از سرمایه‌گذاران را به بازارسرمایه جذب کند.

پیش‌بینی می‌شد با صعود شاخص‌های بورس تهران از حجم سرمایه‌گذاری در این بازار کاسته شود و بخشی از سرمایه‌ها به سمت بورس هدایت شود، اما تازه‌ترین اطلاعات نشان می‌دهد که ارزش معاملات آتی سکه در تیر‌ماه امسال هم٣٦.٥درصد رشد کرده است.

آمارها نشان می‌دهد حجم دادوستد معاملات آتی سکه در بورس کالادر٤‌ماه نخست سال به مرز٧میلیارد تومان رسیده است. سرمایه‌گذاران در خرداد و اردیبهشت‌ماه امسال به‌ترتیب ١٥٢٨و ١٩٣٤میلیارد تومان قرارداد آتی سکه خریداری کرده‌اند. به این ترتیب با احتساب معاملات فروردین‌ماه که ١٣٧٤میلیارد تومان قرارداد‌های آتی سکه خرید وفروش شد، سرمایه‌گذاران از ابتدای سال تاکنون ٦هزارو ٩٢٤میلیارد تومان سکه معادل٢.٨میلیارد دلار(با احتساب ارز مبادله‌ای) دربورس کالا خریداری کرده‌اند.

ارزش کل معاملات بورس کالا در سال گذشته ٦٧هزار و ٧٠٠میلیارد تومان بود که از این میزان ٣٦هزارو٢٠٠میلیارد تومان به معاملات آتی سکه اختصاص داشت. این میزان نسبت به سال ٩٠معادل ١٢٤درصد رشد داشت. ارزش کل معاملات آتی سکه در سال ٩٠نیز ١٣هزارو١٠٠میلیارد تومان بود.