نصب همراه صندوق fundMobileApp

مجوز فعالیت بیست و یکمین صندوق سرمایه‌گذاری صادر شد

مجوز فعالیت بیست و یکمین صندوق سرمایه‌گذاری صادر شد 
سه شنبه ٣ آذر ١٣٨٨
سازمان بورس و اوراق بهادار روز سه‌شنبه، مجوز فعالیت بیست و یکمین صندوق سرمایه‌گذاری را با نام صندوق سرمایه‌گذاری فارابی صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه، کارشناس اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان مطلب فوق افزود: مسئولان صندوق‌ سرمایه‌گذاری فارابی موفق شدند در پایان دوره پذیره‌نویسی اولیه خود، ٧ میلیارد و ٣٥٢ میلیون ریال جمع آوری کنند. 


"علی علیزاده" گفت : اشخاص حقیقی ٢٥٠٠ واحد و اشخاص حقوقی ٤٨٥٢ واحد سرمایه گذاری صندوق فارابی را در پذیره نویسی اولیه خریداری کردند.


وی تصریح کرد : در همین راستا، سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری فارابی را صادر کرد تا مسئولان این صندوق بتوانند از امروز فعالیت خود را در بازار آغاز کنند.


علیزاده اظهار داشت : مدیر و ضامن این صندوق، شرکت کارگزاری فارابی، متولی آن موسسه حسابرسی آریا بهروش و حسابرس این صندوق موسسه حسابرسی دایا رایان است.


سازمان بورس و اوراق بهادار پیش از این مجوز فعالیت ٢٤ صندوق سرمایه‌گذاری در سهام (٢١ صندوق در اندازه کوچک و دو صندوق در مقیاس بزرگ) و یک صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت را صادر کرده است